powpocie

Powietrzne pompy ciepła

Spośród licznych sposobów ogrzewania naszych mieszkań coraz większą popularność zyskują powietrzne pompy ciepła. Wykorzystują one ciepło, które zawiera się w powietrzu atmosferycznym lub wentylacyjnym.

Instalacja takiej pompy jest dość łatwa, a ponieważ nie trzeba wykonywać żadnych dodatkowych odwiertów ani zakładać ziemnych kolektorów nie wiąże się też z dodatkowymi kosztami. Urządzenia takie składają się z części zewnętrznej i wewnętrznej. Część zewnętrzna umieszczona jest na zewnątrz budynku i zawiera między innymi wentylator, natomiast część wewnętrzna umieszczona jest w środku i zawiera między innymi pompę grzewczą i moduł sterujący.

Użytkownicy podkreślają, że bardzo dużą zaletą powietrznych pomp cieplnych jest prosty montaż oraz stosunkowo łatwa obsługa. Pompy rzadko jednak są stosowane jako wyłączne źródło ciepła. Często stosuje się je jako wspomaganie do tradycyjnego ogrzewania centralnego. Dodatkowo ich zaletą jest to, że nie wymagają specjalnych pozwoleń na ich zamontowanie oraz zajmują mało miejsca.